6. kapitola

9. listopadu 2011 v 19:51 | Tinkerka |  Věčný smutek


,, Nechceš svést domů?'' zeptala se Jessica, ale já jen mlčky kývla hlavou že ne. Šla jsem na zastávku autobusu, stála jsem na dešti, všechna auta začala odjíždět a jen tak projížděly kolem mě, když jsem vyděla jak vychází Karlinovy ze školy, tak kolem mě projela auto a pocákalo mě od louže, která stála u cesty, začala jsem se klepat zimou, všechna auta až na ta Karlinů byla pryč. Když projížděly kolem mě, zastavila u mně ,, Nechceš svést? Autobus jede za hodinu'' usmála se Alice, ale já jen couvla pod malou stříšku, auta odjela a já stále čekala, už mi byla opravdu zima.
Hned jakmile přijel autobus nastoupila jsem do něj, když jsem vystupovala, zavadila jsem o vlastní tkaničku a zřítila se přimo do louže u cesty, hned jsem se zvedla. Šla jsem ještě kilometr, pak jsem vplula do domu a ohřála si horký čaj, převklékla jsem se a zavolala mámě ,, Ahoj'' ,, Bello, jsi v pořádku?'' ,, Neměla bych být?'' ,, Zníš smutně, stalo se něco?'' ,, Víš táta se v nemocnici, postřelily ho, nikdo mi to ale neřekl'' ,, Vážně? Počkej Charlie je v nemocnici?'' ,, Jo, ale neboj, zvládám to tu'' ,, Nechceš jet na víkend k nám?'' ,, Ne to je dobrý, možná jindy'' ,, Tak jo zlato, měj se hezky, musím končit pa'' ,, Pa'' jakmile jsem zavěsila začala jsem brečet, Embry je pryč, už se nevrátí, Charlie je v nemocnici, ani nevím jestli je vůbec ještě živý.
Někdo zaťukal na dveře, šla jsem otevřít, stál tam mladík s dlouhými černými vlasy, byl to Jacob ,, Ahoj Bello, něco jsem přivezl'' usmál se ,, Stalo se něco?'' uviděl moje slzy ,, Ne, to je dobrý'' řekla jsem a vyšla jsem s ním ven. Stál tam přepravník na koně, najednou se zevnitř ozvalo bušení kopyt. ,, Přivezl sis koně?'' zeptala jsem se, ale on zavrtěl hlavou ,, Prosím tebe, mě by hned shodila, je to kůň od tvé mámy, jmenuje se Honey'' usmál se ,, Tak jí vyvedeme ven, nebo to celé rozkope'' Podal mi červenou ohlávku a já vlezla zadními vrátky do přívěsu, byla tam velká achatelská kobylka plavé barvy. Nandala jsem jí ohlávku a Jacob otevřel dveře přívěsu, vyvedla jsem jí, jakmile stála venku začala zkoumat okolí, jakmile uviděla trs trávy začala žrát.
,, Jo, ještě bych zapomněl, tady máš dopis'' řekl a podal mi malou obálku ,, Už musím jet vrátit ten přívěs, ať se táta brzo uzdraví ahoj'' odjel a já tu zůstala s klisnou, rychle jsem jí odvedla do stáje, ve stáji to bylo už připravené, takže jsem jí dala do boxu ,, Odpočiň si'' usmála jsem se a vzala si dopis k ruce, stálo tam:
,, Milá Bello,
Doufám že si nemyslíš že tímto koněm se snažíme, abys zapomněla na Embry, naopak doufáme že ti jí bude stále připomínat, tato klisna se jmenuje Honey, je to achatelský kůň a je jí pět let. Je ještě trošku divoká, ale víme že si
sní poradíš, Honey jezdí cross-county, jako Embry. Pozor má fóbii s psů a koček!
Klariss a Philip ''
Šla jsem zpět do domu a šla si lehnout, měla jsem v plánu zítra Honey projet po pastvině, ale dneska jsem jí nechala odpočinout. Potom jsem se šla učit, protože jsme zítra měla psát test z biologie, bála jsem se že se nebudu moct soustředit, protože při biologii jsem nějak musela koukat na Edwarda.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama